Güneş Enerji Sistemi

Güneş Enerji Sistemi Firması

Güneş Enerji Sistemi Firmaları arasında Trakya bölgesinde hizmet veren 1987’den beri kurulu şirketimiz sizlere hizmet vermektedir.

Güneş Enerji Sistemi
Güneş Enerji Sistemi

Bütçe Dostu Güneş Enerji Sistemi

Dünyada kullanım alan son yıllarda iyice genişleyen güneş enerjisi sistemleri, ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Ve bu sistem sizin bütçenizi düşünüyor desek, ne dersiniz?

Güneş enerjisi sistemlerinin (GES), hanelerin kendi elektrik arzlarını kontrol edebilmelerine olanak sağlayan ucuz ve yerel bir elektrik kaynağı olduğu tüm dünyada kanıtlandı. Enerji sistemine hanelerin katkıda bulunmalarını sağlayan bu yöntem ülkeler için, kısıtlı kamu kaynakları üzerindeki baskıyı azaltan uygun maliyetli bir seçenek olarak öne çıkıyor. Talep söz konusu olduğunda yerel bir elektrik kaynağı olarak öne çıkan çatı tipi güneş enerjisi uygulamaları hem şebeke kayıplarını önleyebilir hem de fazladan yapılacak elektrik üretimi yatırımlarının önüne geçebilir.

Güneş gezegenimiz için sonsuz enerji sağlıyor. Tek zorluk bu gücü toplamak ve kullanmaktır. Nihayetinde, ışınları nereye inerse, bu yüzey, birçok bağlamda kullanılmak üzere bir güneş paneli kullanarak bu enerjiyi toplama ve koruma potansiyeline sahiptir. Ve son yıllarda panel üretim maliyetlerinin ucuzlaması sonucunda, daha uygun fiyatlı sistem kurulumları yapılabilmektedir.

Hava bulutluysa, ev veya iş ihtiyaçlarınız için yeterli gücü toplamayacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok! Güneş panelleri hava kapalı olduğunda, yeteri kadar verimli olmasa da, hiç çalışmadıkları anlamına gelmez. Güneş panelleri, normalden daha bulutlu günlerde hala yüzde 40 verimle çalışabilirler. Yani sadece yaz ayları değil, dört mevsim çalışan bir sistemden bahsediyoruz.

Güneş enerji sistemi KOSGEB tarafından da desteklenmektedir. KOSGEB desteği alınabilmesi için tarım ve tarımsal işletmeler ile tarıma dayalı organize sanayi bölgesi kapsamına girmelisiniz. Aynı zamanda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiricileri de güneş enerjisi hibelerinden faydalanma hakkına sahiptir. Kanatlı hayvan üreticiliği yapan kişilerin hibe alması mümkündür. Seracılık ile uğraşan, çiçek ve fidan gibi üretimleri olanlar, KOSGEB teşviklerinden yararlanabilir. Teşviklerin alınması halinde firmalar veya çiftçiler KDV vermeyecektir. Güneş enerjisinden elde edeceğiniz elektrik üretiminde, KDV ödemesinden muaftır. Bunun dışında gümrük muafiyeti de sunulmaktadır. Yani yurt dışından gelen sistemleri parçaları, kişinin herhangi bir gümrük parası ödemeyeceği anlamına gelmektedir.

Son olarak, evinize ya da çiftliğinize kurdurmuş olduğunuz güneş enerjisi sistemi ile günlük ihtiyaçlarınızı da sağlayabiliyorsunuz. Isıtma, aydınlatma, sıcak su kullanımı gibi günlük gereksinimlerinizi de bu sistemler ile rahatça karşılayabilirsiniz. Hem bütçe dostu hem de doğa dostu bu sistem gelecek nesiller adına da umut yeşertmeye devam edecektir.

                                                                                                                      19.10.2020

Güneş Enerji Sistemi Firma Kaynakça:

1- ieefa

2- https://www.enerjiportali.com/

3- http://ekolojist.net/

güneş enerji sistemi firmaları
güneş enerji sistemi firmaları
  • Trakya Güneş Enerji Firması
  • Lüleburgaz Solar Enerji
  • Kırklareli GES Firmaları
  • Tekirdağ Güneş Enerji Sistemleri
  • Çorlu GES
  • Vize Elektrik Üretimi
  • Babaeski Ücretsiz Enerji
  • Güneş Enerjisi Solar Sistem

Güneş Enerji Sistemi Firması

Güneş Enerjisi Solar Enerji

Güneş Enerjisi Sistemi Fiyatları

Güneş Panel Fiyatları Trakya Güneş Enerji Sistemleri

Related Posts

Güneş Enerji Sistemi Fiyatları Güneş Enerjisi Sistemi Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir